Home » PPC » Co mě zaujalo na PBS 2015

Co mě zaujalo na PBS 2015

Český Google včera uspořádal ve Sportovní hale Královka skvělý den nabitý informacemi pro PPCkaře: Performance&Branding Summit. Prezentace se dotkly snad každé oblasti PPC reklamy a každý si tak mohl odnést to nejlepší. Než připomenu svůj hustoindex, tady je bodový výběr toho, co jsem si zapsal od ostatních.

PBS 2015

1. eCPC už není jen +- 30 %

Jak tele na vrata jsem koukal na to, že rozšířená CPC může moji nabídku změnit až o -100 %. Fakt.

2. Hrajte si s flexibilními strategiemi

Můžete vytáhnout třeba jen ta nejlepší slova do vlastní kampaně a pustit na ni flexi strategii. Nebo testovat různé strategie na různé typy kampaní. Co třeba různé TOP page strategie na kampaň, kde máte slova v přesné shodě a maximalizace počtu kliků pro kampaň, kde jsou frázovky? (viz Markétka na TyInternety)

3. I dynamické reklamy se dají optimalizovat

Zkoušejte DSA. Aspoň v kombinaci s RLSA. Je to hodně šikovný nástroj na zjištění nových dotazů, které lidé fakt používají. A navíc budete mít pořádně dlouhý nadpis!

4. Když získáte nového klienta, koukněte na jeho konkurenci

Díky AdWords víme pár zajímavých informací o tom, jak to šlape naší konkurenci.

5. Neoptimalizujeme shopping kampaně

I když tvoří třeba 50 % všech spendů, věnujeme shopping kampaním hrozně málo času a pozornosti. Rozdělte si je pomocí různých feedů nebo štítků a hlavně se jim věnujte! Jirka Novák z Proficia doporučuje Mergado, které v tom může pomoci.

6. Můj úkol na léto: naučit se s OpenRefine

Karel umí strašně dobře argumentovat. A pokud říká, že mi OpenRefine pomůže zrychlit nudnou práci v tabulkách, věřím mu.

7. Dimenze Top movers

Top movers je šikovná pomůcka, která ukazuje zajímavá data a vyplatí se sledovat. Pokud máte třeba produktové kampaně a chcete sledovat, co vám zrovna tenhle týden frčí nejvíc, je to ideální místo.

Tady je, jak to viděla Gůglí Markétka. O mém hustoindexu budu psát už brzy!

 

The following two tabs change content below.

Lukáš Krejča

Head of MENAPI at ROI Hunter
Po pár letech práce PPC specialisty v agentuře a na volné noze jsem se přestěhoval do Dubaje, kde nyní vedu pobočku ROI Hunter & Business Factory. Miluji svou práci, rád o ní mluvím a učím ji ostatní. Kontaktovat mě můžete přes e-mail lukas (a) lukask.cz nebo LinkedIn.