Home » Facebook reklama » Pro správu Facebook reklam používejte Business Manager

Pro správu Facebook reklam používejte Business Manager

Když Facebook přišel s nástrojem Business Manager, budilo to trochu rozpaky. BM se tvářil jako další nedotažený tool, který Facebook vypustil. Velmi rychle se ale ukázalo, že má své využití a určitě se vyplatí jej využívat. 

3 důvody, proč Business Manager používat

  1. Každý inzerent bude mít své reklamní účty pod kontrolou a může k nim snadno přidělovat přístupy ostatním.
  2. Nemusíte propojovat reklamní aktivity se svým osobním účtem.
  3. Nemusíte vytvářet žádné falešné FB účty jen pro správu reklam.

Jak Facebook Business Manager funguje?

Účet ve Facebook Business Manageru si můžete vytvořit na profesní mail. Facebook po vás sice bude chtít i přihlášení do soukromého FB účtu, veřejně ale nikdo váš účet neuvidí. Do Business Manageru pak budete moci přidat svoje reklamní účty, stránky, produktové katalogy nebo aplikace.

Přístupy k nim pak už řídíte prostřednictvím BM, odpadá tak složité přidávání správců reklamních účtů, adminů stránek, aplikací, atd. Všechny přístupy máte na jednom místě.

1 inzerent = 1 Business Manager

Zapamatujte si tohle jednoduché pravidlo a dodržujte jej. Každý inzerent by (stejně jako třeba v AdWords nebo Skliku) měl mít svůj vlastní Business Manager. V tom bude mít své stránky, reklamní účty, atd. a může přidělit přístup jiným uživatelům.

Každý můj klient tak má svůj Business Manager a doporučuji to i ostatním. Pokud spravujete Facebook reklamu pro více inzerentů, je Business Manager nejlepší cesta, jak si nechat přidělit přístup k reklamním účtům.

Odlišnosti Business Manageru od běžných účtů

Je dobré zmínit, že pokud připojíte reklamní účet do BM, už jej nepůjde vrátit zpět k osobnímu účtu. Osobně pro to ale nevidím důvod, takže to nevidím jako nějaké omezení. Zajímavé také je, že si můžete v BM zvolit odlišné jméno, než máte u osobního FB profilu, takže se nemusíte už stydět za své Facebookové prostřední jméno alá „Franta Kanec Novák“.

Business Manager má poměrně detailně zpracovanou Nápovědu, kde jsem zatím našel odpovědi na všechny mé otázky. Pokud vás něco překvapí, zkuste hledat tam, nebo napsat do komentářů.

Pochlubte se: používáte Business Manager? Jak se vám tenhle nový FB nástroj líbí?

The following two tabs change content below.

Lukáš Krejča

Head of MENAPI at ROI Hunter
Po pár letech práce PPC specialisty v agentuře a na volné noze jsem se přestěhoval do Dubaje, kde nyní vedu pobočku ROI Hunter & Business Factory. Miluji svou práci, rád o ní mluvím a učím ji ostatní. Kontaktovat mě můžete přes e-mail lukas (a) lukask.cz nebo LinkedIn.