Home » Sociální sítě » Odkazy na Facebooku dostanou více místa

Odkazy na Facebooku dostanou více místa

Vypadá to, že Facebook přichází s úpravou, která ač se může zdát drobná, může být pro správce stránek vítaným zlepšení. Podle informací InsideFacebook.com se v nejbližší době zvětší plocha, kterou zabírají odkazy vkládané na Facebook. Ty hrají v tuto chvíli nedůstojnou roli – náhledový obrázek má miniaturní rozměry 90×90 pixelů, a příliš pozornosti tak asi nepřitáhne.

Hlavně proto nebyly odkazy příliš využívané pro marketingové nabídky, upřednostňované byly spíše fotky doplněné o konkrétní odkaz. To samozřejmě nevypadá nijak dobře a hlavně Facebook pak zaplaví více či méně relevantní fotky s odkazem. Dá se tak uvažovat nad tím, že se sociální gigant pouští do boje se smutnýma očima koťátek a usměvavýma dětičkama, což jsou asi hlavní náměty zmiňovaných fotek.

A jak tedy mají upravené odkazy vypadat? Náhledový obrázek by měl nově dostat prostor 154×154 pixelů, navýšit by se měl také prostor pro text.

Co z toho vyplývá? Větší prostor pro obrázek a více textu by mohlo pomoci přitáhnout více pozornosti k odkazům. Ty tak již nemusí být součástí fotky, kde se například nedaly přidávat UTM parametry bez toho, aby to vypadalo hodně ošklivě nebo se použil nějaký zkracovač.

Vyplývá z toho také nutnost pro webmastery zkontrolovat, jestli všechny jejich obrázky nastavené v Open Graph tazích  jako ilustrační mají velikost alespoň těch 154×154.

Jsem zvědavý, jak se tahle novinka uchytí, a zda opravdu přivede více kliknutí.

The following two tabs change content below.

Lukáš Krejča

Account Strategist MENA at ROI Hunter
Po pár letech na volné noze jsem začal pracovat pro Dubajskou pobočku ROI Hunter. Miluji svou práci, rád o ní mluvím a učím ji ostatní (na školeních či kurzech).