Home » Nezařazené » Co mi přinesl rok 2015? Úspěch, zkušenosti, pocit štěstí

Co mi přinesl rok 2015? Úspěch, zkušenosti, pocit štěstí

Svůj loňský pohled do zpětného zrcátka jsem končil tím, že rok 2015 bude jízda. Byla. Ale tehdy jsem neměl tušení, kam až mě ta jízda zaveze. Každopádně rok 2015 mi přinesl 3 věci, o které se chci podělit: úspěch, zkušenosti, pocit štěstí.

Pohled do zpětného zrcátka za rokem 2015

Pohled do zpětného zrcátka za rokem 2015

1. Úspěch

Pracovně se ten rok fakt povedl. Dělal jsem na skvělých projektech se skvělými lidmi. Vyškolil jsem přes 300 lidí a přednášel jsem na zajímavých akcích. V druhé polovině roku pak vyšel přesun do Dubaje. Nemám si na co stěžovat. V roce 2015 jsem si totiž ověřil, že když člověk tvrdě maká, tak to jde. Pokud je člověk na volné noze, tak podle mě platí úměra „čím víc do toho dáš, tím víc se ti vrátí“.

2. Zkušenosti

Tady by to vydalo na celý článek. Zmíním jen tři hlavní oblasti, ve kterých jsem se během roku 2015 posunul dopředu:

Komunikace, způsob práce

Možná právě pod dojmem toho, jak se dařilo jsem trochu zpohodlněl v komunikaci. Několik slibných projektů jsem tak přes léto úplně zazdil, jiné třeba zdržel. Prostě jen proto, že jsem nekomunikoval tak, jak bych měl. Někdy pozdě, jindy ne třeba vhodným stylem. Když jsem se pak na podzim přestěhoval a začal řešit práci v Dubaji, některým věcem jsem nevěnoval tolik pozornosti. Jeden končící klient to třeba využil k tomu, aby mě podrazil a nezaplatil poslední fakturu. Po skoro dvou letech spolupráce. Lidské zklamání, ale taky trochu drahá škola toho, že ani po takové době se nedá úplně spoléhat na dobré slovo. Poslední týdny si hodně upravuju způsob, jakým si hlídám sám sebe. Snažím se psát si všechno do Trella nebo aspoň do mailu, snažím se dávat si tasky s upominkou úplně na cokoliv. Když jsou divočejší dny, dělám si checklist na každou blbost. Musím říct, že mě strašně baví a těší odškrtávání hotových úkolů, občas se tak přistihnu, že si jich píšu víc, než by bylo nutné. To je ale lepší než naopak. Možná vám to nepřijde jako něco extra, ale oproti mému původnímu punkovému stylu, kdy jsem všechno řešil živelně, je tohle malá revoluce.

Networking

Jsem v tomhle docela introvert. Jít za někým cizím a začít se s ním bavit pro mě vždycky bylo mučení. V Emirátech se bez toho člověk neobejde, musel jsem se rychle naučit networkovat. Vlastně už během prvních týdnů, když jsem obcházel firmy, klepal jim na dveře a ptal se, jestli by mi nechtěly dát práci, byl pro mě šílený očistec. Moje ego rychle spadlo na bod mrazu s první recepční, která mě bez milosti vyhodila. Najednou jsem byl neznámá nula a musel jsem se sakra snažit. K nezaplacení. Každopádně na networkingu a svých social skills musím ještě hodně zapracovat. Je kolem nás spousta zajímavých lidí a je škoda je nechat jen tak projít. Musím se naučit, jak se s nimi bavit, jak přijít za někým cizím bez toho, abych se opotil jak při maratonu. Jestli máte nějaké tipy, sem s nimi 🙂

Skills

Mám strašně štěstí, že dělám s chytrýma lidma, kteří toho spoustu umí. A mají zatím trpělivost mi všechno vysvětlovat a předávat. Za tři měsíce v ROI Hunteru jsem se toho o FB ads naučil tolik, co za předchozí rok. A to jsem toho uměl dost 🙂 Dostal jsem se k úplně jinak velkým klientům z odlišných kultur, musel nastudovat spoustu nových věcí, které jsem s českými klienty vůbec neřešil. Kampaně na mobilní appky, deeplinky, graph api, to je jenom nástřel toho, co teď studuji. Být v prostředí, které vás neustále nutí se vzdělávat a posouvat dál, je to nejlepší, co se vám může stát. hdr

3. Zábava, pocit štěstí

Tenhle rok mě strašně bavil. Bavila mě práce a to všechno okolo. Bavilo mě naše cestování po Evropě, než jsme zmizeli v Dubaji. Bavil mě crossfit, na který jsem se vrhnul diky další skvělé partě lidí. Je tisíc okamžiků, za kterými se můžu ohlédnout a cítím se šťastně, že jsem je zažil. Díky všem, kteří na tom mají podíl.

Jaké jsou plány na 2016

Nikdy jsem nebyl plánovací typ. Stejně jako jsem před rokem netušil, že takovýhle článek budu psát na dubajské pláži „u nás za domem“, netuším, kde budu za rok. Vím ale, že budu dál dělat to, co mě baví a budu se to zase snažit dělat co nejlíp.

The following two tabs change content below.

Lukáš Krejča

Head of MENAPI at ROI Hunter
Po pár letech práce PPC specialisty v agentuře a na volné noze jsem se přestěhoval do Dubaje, kde nyní vedu pobočku ROI Hunter & Business Factory. Miluji svou práci, rád o ní mluvím a učím ji ostatní. Kontaktovat mě můžete přes e-mail lukas (a) lukask.cz nebo LinkedIn.