Home » Sociální sítě » Jak vytvořit uvítací stránku na Facebook page?

Jak vytvořit uvítací stránku na Facebook page?

Welcome pages neboli uvítací stránky jsou oblíbeným doplňkem Facebookových stránek. Můžete si díky nim připravit uvítání pro nové fanoušky, nebo jakýkoliv jiný obsah. Zde je nutno říci, že uvítání je možno použít jen u fanoušků, kteří přijdou na stránku z reklamy, od zavedení Timeline nelze uvítací stránky zobrazovat fanouškům, kteří přišli jinou cestou, např. přes vyhledávání.

Pojďme tedy na to!

K vytvoření welcome page používám nejčastěji některou z dostupných aplikací, doporučuji např. Woobox HTML Iframe, která má většinu funkcí zdarma (což se samozřejmě může kdykoliv změnit, podobných aplikací ale najdete spoustu). Danou aplikaci nainstalujte, přidělte jí povolení, která potřebuje pro svou práci a vyberte stránku, kam ji chcete instalovat.

Na vybrané stránce se zobrazí nová záložka, většinou se jmenuje Welcome. Tuto záložku otevřete a objeví se administrační rozhraní, kde můžete všechno nastavit. Obsah přidáte pomocí HTML kódu nebo obrázku, použít můžete také WYSIWYG editor. Nastavit můžete rozdílný obsah pro uživatele, kteří již jsou fanoušky a kteří nejsou.

Ve většině aplikací najdete nápovědu, která Vám vyřeší problémy, nastavení je ale velmi jednoduché.

Jak nastavit reklamu, aby vedla na tuto uvítací záložku?

Jednoduše.

U každého inzerátu toto můžete nastavit pomocí volby Cílové zobrazení, v Power Editoru to jde úplně stejně, v exportech se pak zadává pomocí URL adresy.

 

Twítněte to, jestli se líbí! Díky

The following two tabs change content below.

Lukáš Krejča

Head of MENAPI at ROI Hunter
Po pár letech práce PPC specialisty v agentuře a na volné noze jsem se přestěhoval do Dubaje, kde nyní vedu pobočku ROI Hunter & Business Factory. Miluji svou práci, rád o ní mluvím a učím ji ostatní. Kontaktovat mě můžete přes e-mail lukas (a) lukask.cz nebo LinkedIn.