Home » PPC » Školení PPC tuningu od Větrovky

Školení PPC tuningu od Větrovky

Inu dostal jsem jednou takový nápad jít si rozšířit obzory o PPC. Jelikož mi teď běží někoik velkých kampaní, chtěl jsem nabrat inspiraci, ujasnit si nějaké otázky. I když školení PPC nabízí každá větší agentura, zvolil jsem Petru Větrovskou, u které jsem věřil, že to nebude jen celodenní chození kolem horké kaše.

Počítal jsem dopředu, že ze školení nepůjdu domů s hlavou nabušenou novými věcmi, o kterých jsem nikdy neslyšel, jako tomu bylo u školení Google Analytics. Ale o to tolik nešlo. Chtěl jsem si potvrdit, že PPC kampaně dělám dobře (co kdyby ty dobré výsledky byly náhoda :-)), dotáhnout nějaké detaily a zjistit, co se dá ještě zlepšit. To všechno se mi vyplnilo, vypíchnu tak jen pár bodů:

  • Konkrétní – žádné obecné poučky a když tak minimum, pěkně si rovnou v systému ukázat, co a jak znamená – to je to, co od školení očekávám a jak by to podle mého mělo být. Poučky, které si můžu přečíst na internetu, nepotřebuji slyšet na placeném školení. V tomhle bylo školení super a jsem rád, že jsem zvolil právě Petru.
  • Individuální – už před školením Petra poslala dotazník účastníkům, a tak věděla, co koho zajímá a čemu se má věnovat. Během školení z toho pak vycházela jak obecně („Tohle téma tu nikoho nezajímá, tak ho přeskočíme“), tak individuálně („Jak jste se ptala v dotazníku, tak tohle je ono“).
  • Přímé odpovědi – kdokoliv se mohl na cokoliv zeptat a dostal přímou odpověď. Nevšiml jsem si žádného vytáčení, mlžení, prostě většinou „Podle mě je to tak a tak“.
  • Sklik jen tak náhodou – zajímavé bylo, že o Skliku padla první větší zmínka až někdy po obědě, ale ono tam moc funkcí k probírání není, to je fakt 🙂

Mám-li to shrnout, tak si myslím, že každý si z toho školení odnesl to své, každého to školení muselo posunout dál. Pro mě bylo školení dobrou inspirací, potvrzení či vyvrácením několika domněnek, a o to mi přesně šlo. Díky!

 

 

The following two tabs change content below.

Lukáš Krejča

Head of MENAPI at ROI Hunter
Po pár letech práce PPC specialisty v agentuře a na volné noze jsem se přestěhoval do Dubaje, kde nyní vedu pobočku ROI Hunter & Business Factory. Miluji svou práci, rád o ní mluvím a učím ji ostatní. Kontaktovat mě můžete přes e-mail lukas (a) lukask.cz nebo LinkedIn.